Advantic WT10

  • utorok, 09 september 2014
  • 21057 krát

Po dvojročnom vývoji, dňa 11 apríla 2013 krátko popoludní, testovací pilot Capt. Ing. Ján Chudý, prvý krát vzlietol s prototypom štvormiestneho lietadla Advantic WT10 (WT10 TRIO). Je to väčší brat celosvetovo známeho lietadla Dynamic WT9, ktoré Aerospool v rozličných variantoch a modifikáciách vyrába už od roku 2001. Skúsenosti z prevádzky s viac ako 500 ks týchto obľúbených lietadiel, ktoré sme použili pri vývoji Advantic WT10 sú zárukou, že piloti dostanú od nás to najlepšie.

 

Lietadlo Advantic WT10 plánuje naša spoločnosť ponúkať vo svojom portfóliu zatiaľ ako stavebnicu. Staviteľ si bude môcť uplatniť svoje individuálne schopnosti a zručnosti. Koncepcia stavebnice Advantic WT10 bude obdobná ako u Dynamic WT9. Už v základnej verzii dostane zákazník to, čo u iných druhov konkurenčných stavebníc musí robiť sám. Prakticky to znamená že časti, ktoré majú vplyv na pevnosť lietadla ako je trup a krídla, dostane hotové v základnej stavebnici. Naša ponuka bude obsahovať aj vyššie stupne spracovania v rôznom dokončení a tak si zákazník môže vybrať podľa svojich potrieb, zručností, schopností a finančných možností variant, ktorý je pre neho ten pravý. Pohonnú jednotku a vrtuľu si bude môcť zákazník zvoliť podľa vlastného uváženia.

     Prvý prototyp Advantic WT10, ktorý slúži na overenie  aerodynamickej koncepcie a letových vlastností, sme osadili  motorom Rotax 914 a hydraulicky staviteľnou vrtuľou MT propeller. Prvé lety Advantic WT10  ukázali, že vďaka prepracovanej aerodynamike a nízkej hmotnosti zabezpečí táto kombinácia motora a vrtule lietadlu vynikajúce výkony a letové vlastnosti. To všetko pri kvalite na ktorú sú zákazníci firmy Aerospool zvyknutí.

     Vyrábať kvalitné 4or- sedadlové lietadlo s nízkymi prevádzkovými nákladmi je pre nás ďalší splnený sen. Zároveň je to naplnenie cieľa spoločnosti Aerospool, pretože týmto plníme sny pilotom, ktorí chcú lietať na vlastnom lietadle na dovolenky, služobné cesty, aero turistiku nielen dvaja, ale aj v štvorčlennej posádke.

Prvý vzlet Advatnic WT10

 

Naposledy zmenené štvrtok, 16 október 2014 09:47
Viac z tejto kategórie: Dynamic WT9 »

Kontaktujte nás

  • homeAerospool, spol. s r.o.
  • phone+421 46 5183 200 (5:30 - 13:30 UTC)
  • mailoffice@aerospool.sk
  • mapLetisková 10
  • map971 01 Prievidza
  • mapSlovakia

Sledujte nás